برای رفتن به قبرس شمالی به روش غیر شخصی می بایست از طریق تورهای اقدام کرد و برای رزرو بلیط باید ابتدا قیمت تور قبرس شمالی را بدانید. قیمت این تور بنا به خدماتی که ارائه می کنند، متفاوت هستند و باید آن را با توجه به نوع خدمات ارائه شده از سوی آنها در نظر گرفت. پس از دریافت قیمت تنهایی و به اصطلاح پس از اینکه عزم سفر کردید، باید به بازدید دیدنی های آن رفت. در بخش شمالی دیدنی های زیادی وجود دارد. از جمله مسجد سلیمیه است،
باید گفت مسجد سلیمیه در ادیرنه قرار دارد که معمولا در اولویت بازدید برنامه تورهای قبرس شمالی هستند. در مورد قدمت و تاریخچه مسجد سلیمیه باید گفت که این بنا مربوط می شود به زمان سلطان سلیم دوم. در ساخت این مسجد از مصالح خوب استفاده شده است.


شاید در برخی از آژانسهای مسافرتی تور قبرس شمالی بازدید از این مسجد  را قرار نداده باشند و باید شرایط انرا قبل از اینکه اقدام به سفر نمایید بپرسید.
در مورد زیبایی های مسجد سلیمیه باید گفت که مسجد سلیمیه از گنبدی بی نظیر و چهار منار باریک و بلند تشکیل شده است که در مجموع این اثر را متمایز از بقیه آثار در این کشور می کند.
یکی دیگر از جاهای دیدنی این کشور صومعه بلاپس است. این صومعه یادآور هنر معماری گوتیک (قوم آلمانی) است که در کوه های معروف «پنج انگشت» واقع در گیرنه، قرار دارد. این مکان ترکیبی از یک فضای بی نظیر و رمانتیک است و بسیار زیبا و دیدنی است.
از نظر لغوی، معنای نام این صومعه صلح و آرامش است. در سفر به قبرس شمالی برای کسانی که مهمترین هدفشان از سفر به آنجا بازدید و سیاحت از مناطق تاریخی است، پیشنهاد می کنیم تا حتما از صومعه بلاپس دیدن کنند.

تور قبرس یکی از تورهای پرطرفدار برای گردشگران و مسافران است که در ایام سال مسافران زیادی را به خود جلب می کند. قبرس که از دو قسمت شمالی و یونانی نشین تشکیل شده است، دارای جاذبه های خاص خود است. قبرس شمالی برای بسیار از گردشگران دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی دیدنی است که در سفر به انجا باید به یکسری نکات توجه ویژه داشت.


پیشنهاد ما برای شما این است که در سفر  به مناطق محلی آن سر بزنید و بافت سنتی آنها را خوب ببینید.
خوب است بدانید اگر بهاین کشور سفر کردید، کرایه اتومبیل خیلی بالا و گران نیست و در واقع قیمتی مناسب دارند؛ اما توصیه می کنیم د ر آنجا بیشتر از وسایل نقلیه استفاده کنید.
شما در سفر به تنوع غذای خوبی را خواهید دید به طوری که اگر از غذاهای ترکی لذت نبردید غذاهای انگلیسی، فرانسوی، تایلندی، هندی و چینی هم هستند و شما می توانید آنها را امتحان کنید.
در سفر به قبرس شمالی در فصل تابستان آب خنک بسیار بنوشید و حتما یک و یا دو بطری آب معدنی همراه خود داشته باشید.
هنگام خرید  به سایزها توجه داشته باشید چرا که سایزها ممکن است با متفاوت باشند.
در سفر  بیشتر فروشگاه ها و مغازه ها، واحد های پولی رایج در دنیا را قبول می کنند ولی محض اطمینان حتماً همراه خود لیر داشته باشید. و توصیه می کنیم در سفر به آنجا حتما یک سیم کارت محلی را خریداری کنید چرا که مقرون به صرفه است.


نکته دیگر اینکه به رستورانهایی بروید که wifi رایگان دارند. نکته دیگر اینکه مردم این کشور خیلی مهمان نوازند و شما می توانید به انها اطمینان کنید.
پس در سفر به آنجا حتما به نکات بالا توجه داشته باشید.

قیمت تور قبرس شمالی به چه عواملی بستگی دارد ؟
اگر در نظر دارید تا به کشور فوق سفر کنید و در نظر دارید به قبرس شمالی بروید مناسب است اطلاعاتی در مورد این بخش از کشور یا بهتر است بگوییم این بخش از جزیره این کشور را به دست اورید.

قبل از آنکه در مورد پایتخت قبرس شمالی برای شما صحبت کنیم، باید در مورد جمهوری ترک  صحبت کنیم. جمهوری ترک در زبان ترکی استانبولی معمولاً به قبرس شمالی مشهور است. در این کشور مردمان ترک ساکن هستند. پایتخت قبرس شمالی که نیکوزیا است نیز همانند خودِ کشور  بین ترک‌ها و یونانی‌ها تقسیم شده است. پایتخت قبرس شمالی بنا به پیشینه تاریخی و سیاسی که دارد دارای جاذبه های توریستی زیادی است که در طول سال پیرای مسافران و گردشگران از سراسر جهان است.
در مورد نیکوزیای شمالی به عنوان پایتخت آن باید گفت که این شهر بعد از شهر برلین تنها پایتخت در دنیا است که در سال ۱۹۶۰ و بعد از بحران سیاسی قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. بطور خلاصه نیکوزیای شمالی پایتخت  است و در مورد آن باید گفت که نیکوزیای شمالی بزرگ‌ ترین شهر غیر ساحلی آناست و به جرأت می توان گفت که تقریباً نیمی از میراث تاریخی کشور  در این بخش از شهر قرار دارند که بسیار دیدنی هستند.
در مورد مردم پایتخت  و به طور کلی در مورد ساکنان آنجا باید گفت که مردم این منطقه را ترک‌ها تشکیل می دهند که هم ریشه ترک‌های استانبولی هستند که از نظر زبانی و گویش به زبان ترکی قبرسی از لهجه‌های زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند.
.

 

کشور قبرس یکی از کشورهایی است که دارای جاذبه های زیادی است و به همین دلیل هم اغلب در طول سال توریستهای زیادی به این کشور سفر می کنند. کشور فوق به دو منطقه قبرس شمالی و قبرس اروپایی تقسیم می شود که هر کدام قابلیت های زیادی دارند و جهانگردان اغلب هر دو را مورد بازدید و سفر قرار می دهند. برای سفر به آنجا  روشهای زیادی وجود دارد: . در هر صورت مسافران به هتل های قبرس شمالی هدایت می شوند تا در هتل های آنجا لحظات خوبی را سپری کنند.

البته باید گفت که هتل های آنجا دارای تنوع هستند و بنا به درجه ای که دارند خدمات متفاوتی را ارائه می کنند. در هر صورت انتخاب هتل های این کشور یکی از کارهایی است که یا به صورت فردی در مسافرت شخصی به آنجا انجام می گیرد و یا آژانس های مسافرتی هتل های قبرس شمالی را مورد انتخاب قرار می دهند تا مشتریان آنها رضایت کامل داشته باشند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر به صورت شخصی مسافرت می کنند حتما از قبل هتل های قبرس شمالی را رزروکنید تا در آنجا به مشکلی بر نخورید.
در مورد این منطقه باید گفت که، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است که بخش شمالی آن به شکل گیتار است و دارای زیبایی های مخصوصی است. ساکنان آنجا به زبان ترکی قبرسی که یکی از لهجه‌های زبان ترکی استانبولی است گویش می‌کنند. این نکته هم گفتنی است که بیشتر مردم به زبان انگلیسی آشنا هستند و مشکلی در برقراری ارتباط برای گردشگران وجود نخواهد داشت. پایتخت این کشور نیکوزیا است که تقریبا در مرکز قبرس واقع شده است و بزرگترین شهر آن به شمارمی آید. خوب است بدانید که واحد پول قبرس شمالی لیر ترک است و مذهب مردم آن نیز ارتدکس یونانی ومسلمان می باشند.
پس سفر به این کشور را در برنامه گذراندن اوقات تعطیلات خود و خانواده بگنجانید و از قبل یکی از هتل های خوب انجا را نیز رزرو کنید.

 

از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید :

تور فرانسه , مجری مستقیم تور فرانسه , تور لحظه آخری فرانسه , قیمت تور فرانسه , تور ارزان فرانسه , تور فرانسه نوروز ۹۶ , تور ایتالیا , مجری مستقیم تور ایتالیا , تور لحظه آخری ایتالیا , قیمت تور ایتالیا , تور ارزان ایتالیا , تور ایتالیا نوروز ۹۶ , تور اسپانیا , مجری مستقیم تور اسپانیا , تور لحظه آخری اسپانیا , قیمت تور اسپانیا , تور ارزان اسپانیا , تور اسپانیا نوروز ۹۶ , تور اروپا , مجری مستقیم تور اروپا , تور لحظه آخری اروپا , تور ارزان اروپا , قیمت تور اروپا , تور اروپا نوروز ۹۶ , تور ارمنستان , مجری مستقیم تور ارمنستان , تور لحظه آخری ارمنستان , قیمت تور ارمنستان , تور ارزان ارمنستان , تور ارمنستان نوروز ۹۶ , تور گرجستان , مجری مستقیم تور گرجستان , تور لحظه آخری گرجستان , قیمت تور گرجستان , تور ارزان گرجستان , تور گرجستان نوروز ۹۶ , تور بلغارستان , مجری مستقیم تور بلغارستان , تور لحظه آخری بلغارستان , تور ارزان بلغارستان , قیمت تور بلغارستان , تور بلغارستان نوروز ۹۶ , تور قبرس , مجری مستقیم تور قبرس , تور لحظه آخری قبرس , تور ارزان قبرس , قیمت تور قبرس , تور قبرس شمالی , تور قبرس جنوبی , تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس شمالی , قیمت تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس جنوبی , تور لحظه آخری , تور نوروز ۹۶

درباره adminsazan

3 دیدگاه در تور قبرس شمالی | قیمت تور قبرس شمالی
 1. پایتخت
  نیکوزیـــــا، پایتخت قبرس رویایی می باشد.

  واحد پول
  واحد پولی کشور قبرس، یـــــورو می باشد.

  زبـــــان
  زبان ترکی و یونانی ، زبان های رسمی این کشور هستند.

  جمعیت
  ۶۲۲.۸۰۰ نفر تخمین زده شده است.

  کد تلفن قبرس : ۰۰۳۵۷

  مذهـــــب قبرس
  یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌ها مسلمان هستند.

 2. جمهوری قبرس کشوری جزیره ای است در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تقسیم می شود که در آن هر دو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. یونانی ها ارتودوکس و ترک ها مسلمان هستند.

  این جزیره از شمال با ترکیه، از جنوب با مصر، از شرق با سوریه و از غرب با یونان همسایه است. این جزیره یکی از مقاصد مهم گردشگری دریای مدیترانه است و سالانه بیش‌ از ۴/۲ میلیون گردشگر را به خود جذب می کند.

  مساحت قبرس ۹۲۵۲ کیلومتر مربع، جمعیت آن طبق برآورد سال ۲۰۰۸، ۸۰۱۶۲۲ نفر، واحد پول آن یورو و پیش شماره تلفن آن ۳۵۷ است. همچنین قبرس عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه کشورهای مشترک المنافع می باشد.

  قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس براساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند. بخش ترک‌ نشین قبرس در سال ۱۹۸۳ اعلام استقلال کرد و نام خود را جمهوری ترک قبرس شمالی گذاشت. جمهوری ترک قبرس شمالی که معمولا قبرس شمالی خوانده می‌شود توسط هیچ کشوری به جز ترکیه به رسمیت شناخته نشده است. قبرس به ۶ ناحیه با نام های فاماگوستا، گیرنیا، لارناکا، نیکوزیا، لیماسل و پافوس تقسیم بندی شده است.

 3. جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند.

  جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌ است و جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. قبرس از نقاط گردشگرپذیر مدیترانه‌است و در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست.

  جمعیت کل جزیره یک میلیون و صد هزار نفر است و جمعیت جمهوری قبرس بدون احتساب قبرس شمالی ۸۴۰ هزار نفر است. ۷۷ درصد مردم این جزیره یونانی و ۱۸ درصد نیز از ترکان قبرس هستند.

  این جزیره به خاطر مکان راهبردی خود در طی تاریخ مورد حمله و اشغال امپراتوری‌های گوناگون ازجمله هیتی‌ها، آشوری‌ها، مصری‌ها، ایرانیان، یونانی‌ها، رومی‌ها، بیزانسی‌ها، عثمانی‌ها و اعراب قرار گرفته‌است. اسکندر مقدونی در ۳۳۳ پیش از میلاد قبرس را از ایران جدا کرد.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *