ایتالیا یک کشور اروپایی است که بنا به داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی که دارد، قطب گردشگری مهمی در جهان به شمار می رود و به همین علت هم تور ایتالیا در بین تورهای اروپا یکی از پرمخاطب ترین تورها است. در این مطلب برای شما که در نظر دارید با تور فوق به این کشور سفر کنید، شهر میلان را مورد معرفی قرار داده ایم.
شهر میلان از نظر وقعیت جغرافیایی در شمال کشور ایتالیا قرار دارد و مرکز استان میلان است و درضمن خوب است بدانید که میلان دومین شهر بزرگ ایتالیا است. این شهر در سطح جهانی از نظر مالی و اقتصادی معروفیت دارد.

اگر بخواهیم د رمورد جاذبه هی گردشگری شهر فوق برای شما صحبت کنیم باید بگوییم که میلان ترکیب زیبایی از مدرنیته و تاریخ است. چرا که در این شهر علاوه بر ساختمان ها و معماری های معاصر و مدرن، می توانید بناهای بازمانده از قرون پیشین را نیز مشاهده کنید. شما می توانید از طریق مجری مستقیم تور ایتالیا سفری رویایی و بی نظیر به این شهر داشته باشید.
احتمالا شما هم احتمالا شنیده باشید که شهر میلان در ایتالیا مهم ترین مرکز مد و طراحی در دنیا است. این مرکزیت میلان در مد بر حوزه های بسیاری تاثیرگذار بوده است: موسیقی، ادبیات و حتی تجارت.
اگر می خواهید با تور لحظه آخری ایتالیا به میلان بروید باید بدانید که این شهر آب و هوای شرجی و نیمه گرمسیری دارد. شاید بهتر است بگوییم که هوای قاره ای دارد.
از نظر جاذبه های گردشگری شهر میلان باید گفت که در میلان موزه های متعددی و آثار تاریخی بسیاری وجود دارند از جمله:
پیناکوتئا دبرِرا : دارای مجموعه های زیبا از نقاشی و آثار هنری است.


پیناکوتئا امبروسیانا : کتابخانه تاریخی و خانه آثار هنری است و علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ در سفر با تور لحظه آخری ایتالیا به این کتابخانه می روند.
موزه پولدی پزولی : گران قیمت ترن مجموعه آثار هنری خصوصی در سراسر دنیا در این موزه نگهداری می شوند.

 

رنسانس در ایتالیا شروع شد و رفته رفته به تمام ایتالیا سرایت کرد که با خود یک توجه جدید به انسانیت ،‌ علم ، اکتشاف و جهانگردی و همچنین هنر آورد. با آغار دوران جدید فرهنگ ایتالیایی به شکوفایی رسید و بسیاری از هنرمندان ، دانشمندان و سیاستمداران نامی مانند: میکل آنژ ، لئوناردو داوینچی ،‌ نیکولو ماکیاولی را به جهان عرضه کرد. در این دوره جهانگردان معروفی مانند: مارکو پلو ، کریستف کلمب ،‌ امریگو وسپوچی راه های جدیدی به شرق دور و دنیای جدید ناشناخته یعنی قاره امریکا یافتند.

همچنین اهمیت ایتالیا به عنوان مرکز اقتصادی و قدرت سیاسی جهان در این دوره با افزوده شدن راه های تجاری به سرزمین جدید بیشتر شد و رقابت شدید میان شهرهای خودمختار دائما به درگیری های خون بار میان ان ها منجر می شد . این تنش و رقابت خشونت بار در قرون ۱۵ و ۱۶ میلادی ، حکومت های خود گردان را در برابر حملات خارجی اسیب پذیر نمود. ایتالیا همچنان تکه تکه بدون قدرت سیاسی مرکزی طعمه ای برای تسخیر شدن بود و مورد تهاجم و تسلط اسپانیا ، فرانسه و اتریش قرار می گرفت . به این ترتیب ایتالیا وارد دوران طولانی زوال خود شد.
افزایش حمایت و فعالیت ملی گرایان برای استقلال ایتالیا و پایان تسلط بیگانگان در نیمه ی قرن ۱۹ منجر به آغار دوره ای از انقلاب سیاسی شد که نتیجه ی ان احیای فرهنگ و اقتصاد ایتالیا در سایه ی ازادی و اتحاد بود.

 

تور ایتالیا و اطلاعات مهم درباره این کشور
در آغاز قرن ۲۰ سرزمین رم از رهایی از سلسله جنگ ها برای استقلالش به سرعت رو به صنعتی شدن رفت به خصوص در مثلث تورین – میلان – جنوا در شمال و به زودی صاحب مستعمراتی در اطراف دنیا شد. با این حال جنوب کشور به اندازه ی شمال ان پیشرفت نکرد و به دور از صنعتی شدن ماند که خود باعث یه دوگانگی و سرخوردگی برای عده ی زیادی از ملت شد. با اینکه ایتالیا در جنگ جهانی اول از بزرگترین پیروز ها محسوب می شد ، پس از جنگ دچار بحران اقتصادی شد و به حکومت دیکتاتوری فاشیستی رسید و با حضور در جبهه ی مقابل یعنی کشور های محور در جنگ جهانی دوم با شکست سنگین نظامی مواجه شد.

 


پس از جنگ داخلی در طول سال ها و فعالیت های مقاومت ملی توانستند بر دیکتاتوری غلبه کنند و در سایه ی دموکراسی ، بار دیگر توسعه ی اقتصادی را تجربه کنند.
هم اکنون ایتالیا از توسعه یافته ترین کشور های جهان است و سومین قدرت اقتصادی منطقه ی یورو و هشتمین قدرت اقتصادی جهان محسوب می شود. پیشرفت های بشری بسیار و بالاترین امید به زندگی در منقطه ی یورو را دارد. از کشور های پایه گذار و پیشرو اتحادیه اروپا است و همچنین در بسیاری از فعالیت های جهانی مانند سازمان ملل ، ناتو و گروه هشت نقش مهمی دارد.
آب و هوا: دیار لاجوردی پوشان از شمال کوهستانی است و به دلیل وجود رشته کوه الپ سرد است و بلندترین نقطه ی این کشور قله ی مونته بیانکو (مون بلان به فرانسوی) با ۴۸۰۸ متر ارتفاع در مرز فرانسه و ایتالیا واقع شده است. از طرفی جنوب ایتالیا به دریای مدیترانه و ارتفاع سطح دریا می رسد که اب و هوایی خشک و گرم را برای منطقه ی جنوبی ان ایجاد میکند. به طور کلی ایتالیا کشوری گرم تلقی می شود.

 

فرهنگ: ایتالیا برای قرن ها با سیاست و البته موانع جغرافیایی تکه تکه شده بود تا سر انجام در سال ۱۸۶۱ یکپارچه شد. به همین دلیل دارای فرهنگی بی مانند و شکل گرفته از مجموعه ای اداب و رسوم منطقه ای و مراکز قدرت محلی است. در قرون وسطی و رنسانس تعدادی از باشکوه ترین دربار ها برای جذب بهترین دانشمندان ، هنرمندان و معماران باهم رقابت میکردند که حاصل ان برای جهان امروز میراث بسیار عظیم از ادبیات ، موسیقی ،‌ نقاشی و بناهای دیدنی است.
ایتالیا بیش از هر کشور دیگری میراث ثبت شده ی جهانی در یونسکو دارد و غنی از مجموعه های هنری ، فرهنگی و ادبی از دوره های متفاوت است. به طور تقریبی صد هزار مکان دیدنی ( موزه ،‌ کاخ ، ساختمان ، مجسمه ، کلیسا ،‌ نمایشگاه هنری ، باغ سلطنتی ، چشمه و خانه های تاریخی) دارد.

 

آخرین قیمت تور ایتالیا را از ما بخواهید

ایتالیا از جمله کشورهایی است که از ابتدا مسیحیت را پذیرفته و کلیساهای زیادی در آن بنا شده است. این عبادتگاه های جذاب سالانه مردم زیادی را به خود می¬کشد. طبق قانون اتحادیه اروپا، واحد پول ایتالیا یورو است و زبان رسمی مردم این کشور ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا حدود ۷۰ میلیون نفر است، دین رسمی آن مسیحیت و حدود ۹۱% مردم این کشور مسیحی هستند. اگر قصد دارید که در ایتالیا تحصیل کنید و یا به کارو سرمایه گذاری در این کشور بپردازید بهتر است که نکاتی را در مورد این کشور و هزینه های زندگی در این کشور بدانید و اطلاعات جامعی را این کشور به دست آورید.


ایتالیا به علت عضویت در اتحادیه اروپا در همه سطوح زندگی از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، رفات، ثروت و پوشش های بیمه ای در وضعیت مناسبی می-باشد و کشوری توسعه یافته است و عضو گروه هشت می¬باشد. دانشگاهها در این کشور در رشته های زیادی نظیر معماری، مهندسی، هنر، تاریخ، مدیریت و… دارای شهرت بسیاری می¬باشند و انسانهای فرهیخته ای دراین کشور تحصیل کردند که از جمله آنها میتوان به انسانهای مشهوری چون رافائل، فراگامو، میکلانژ، دانته، گالیله ، داوینچی ونیز در دوره معاصر افرادی چون جورجیو آرمانی، گوچی، آندریا بوچلی و انزو فراری را در خود پرورش داده است.

ایتالیا کشوری است که با مردم خلاق و نوآور در جهان شهرت بسیاری دارد و این موضوع را در جای جای این کشور میتوان دید بخصوص در مورد هنر و معماری که در مناطق مختلف آن به وضوح مشهود است و دلیل اصلی آن تاریخ پرشکوه و دیرینه طولانی آن است.
هزینه زندگی در این کشور با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است و طبق آمار گرفته شده از متوسط مردم ماهانه چیزی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو برای یک زندگی عادی صرف می¬شود. هزینه مسکن نیز باز بسیته به سبک خانه و محل زندگی تغییر زیادی میکند. مثلا هزینه خوابگاههای دانشجویی ماهانه ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو، سوییت های دانشجویی ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو و بیش از ۵۰۰ یورو با ازای آپارتمانهای مستقل است و البته این ارقام همه حدودی است و در مناطق مختلف متفاوت است. در شهر های کوچک اجاره بها بسیار کمتر از شهر های بزرگ است و هزینه مصرفی آّ نیز به علت بارش فراوان در این کشور پایین است اما هزینه گاز و برق بسیار بالا است.
هزینه رفت و آمد در این شهر برای افرادی که دانشجو نیستند چیزی در حدود ۳۰ تا ۵۰ یورو در ماه و برای دانشجویان این مبلغ تا ۴۰% کاهش پیدا میکند و میتوانند پس از دریافت کارت دانشجویی از تخفیفات ویژه سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
هزینه تحصیل در تور ارزان ایتالیا بسته به اینکه در دانشگاه دولتی یا خصوصی درس بخوانید و در رشته ها و مقاطع مختلف متفاوت است. شهریه های تحصیلی دراین کشور معمولا بر اساس سیاست های داخلی تنظیم می¬شود و این هزینه ها برای دانشجویان ایتالیایی و خارجی یکسان است. به نسبت دیگر کشورهای مطرح، هزینه تحصیل در این کشور پایین تر است. شهریه ها در مقاطع مختلف از ۶۰۰ تا ۴۰۰۰ یورم تغییر می¬کند و سالیانه کمتر ۲۰۰۰ یورو می¬باشد. علاوه بر آن در بعضی شرایط میتوان از وام های تحصیلی برای کاهش هزینه های شهریه استفاده کرد.

 

 

 

 

از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید :

تور فرانسه , مجری مستقیم تور فرانسه , تور لحظه آخری فرانسه , قیمت تور فرانسه , تور ارزان فرانسه , تور فرانسه نوروز ۹۶ , تور ایتالیا , مجری مستقیم تور ایتالیا , تور لحظه آخری ایتالیا , قیمت تور ایتالیا , تور ارزان ایتالیا , تور ایتالیا نوروز ۹۶ , تور اسپانیا , مجری مستقیم تور اسپانیا , تور لحظه آخری اسپانیا , قیمت تور اسپانیا , تور ارزان اسپانیا , تور اسپانیا نوروز ۹۶ , تور اروپا , مجری مستقیم تور اروپا , تور لحظه آخری اروپا , تور ارزان اروپا , قیمت تور اروپا , تور اروپا نوروز ۹۶ , تور ارمنستان , مجری مستقیم تور ارمنستان , تور لحظه آخری ارمنستان , قیمت تور ارمنستان , تور ارزان ارمنستان , تور ارمنستان نوروز ۹۶ , تور گرجستان , مجری مستقیم تور گرجستان , تور لحظه آخری گرجستان , قیمت تور گرجستان , تور ارزان گرجستان , تور گرجستان نوروز ۹۶ , تور بلغارستان , مجری مستقیم تور بلغارستان , تور لحظه آخری بلغارستان , تور ارزان بلغارستان , قیمت تور بلغارستان , تور بلغارستان نوروز ۹۶ , تور قبرس , مجری مستقیم تور قبرس , تور لحظه آخری قبرس , تور ارزان قبرس , قیمت تور قبرس , تور قبرس شمالی , تور قبرس جنوبی , تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس شمالی , قیمت تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس جنوبی , تور لحظه آخری , تور نوروز ۹۶

درباره adminsazan

4 دیدگاه در مجری مستقیم تور ایتالیا |تور لحظه آخری ایتالیا
 1. ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده و علاوه بر شبه ‌جزیره ایتالیا، شامل دو جزیره بزرگ دریای مدیترانه، بنامهای سیسیل و ساردینی می باشد. این کشور خاستگاه هنر و فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی است و مهد دوره رنسانس در اروپا می باشد.

 2. کلیسای جامع فلورانس که به سبک معماری گوتیک ساخته شده نیز همینطور.

  گردشگران برای بازدید از رودخانه آرنو با آن مناظر و چشم اندازهای زیبا و پل های متعددی که بر روی آن بنا شده، بی تابند.

  میدان میکل آنژ که در بالای تپه مشرف به شهر قرار دارد، جایی است که با قرار گرفتن بر آن می توان تمام فلورانس را زیر پا مشاهده کرد.

 3. پراکندگی جمعیت در فرانسه

  جمعیت : ۶۳۵۸۷۷۰۰ نفر

  امید طول عمر: ۷۷ سال

  فرانسه اروپایی و ماورا دریاها ۶۳۵۸۷۷۰۰ میلیون نفر جمعیت داشته است. از این میان ۴ میلیون خارجی بوده اند که ۵/١ میلیون نفر توابع کشورهای اتحادیه اروپا بوده اند. جمعیت فرانسه ١۶ درصد جمعیت اتحادیه اروپا است.

  تراکم جمعیت : ١٠٧ نفر در کیلومتر مربع

  کشور فرانسه دارای ۵٢ منطقه شهری با بیش از ١۵٠٠٠٠نفر جمعیت است که ٣٠ میلیون نفر را در خود جای داده است.

  پرجمعیت ترین شهر ها عبارتند از:

  پاریس ٨/١٠ میلیون

  لیون ۶/١ میلیون

  مارسی و اکس آن پرووانس ١/١ میلیون

  لیل ١/١ میلیون

  تولوز ٩/٠ میلیون

  فرانسه ٢۶ میلیون نفر فعال (نزدیک به نیمی از جمعیت کل) دارد. در این مقوله، حدود ۵/١٩ میلیون حقوق بگیر و ۴/٢ میلیون نفر متقاضی شغل یا ده درصد جمعیت فعال را می توان محاسبه نمود. نرخ فعالیت به ۶٢ درصد برای آقایان و ۴٨ درصد برای خانمها می رسد.

 4. آشنایی با کشور ایتالیا و طبیعت سحرآمیز + تصاویر
  ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه واقع شده‌است، دریایی که تولد تمدن‌های بسیاری را بخود دیده‌است. ایتالیا دارای تاریخی غنی از تماس‌ها و تبادلاتی می‌باشد که بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تأثیر گذاشته‌ است. فنیقی‌ ها، یونانی‌ ها، کارتاژها، اعراب و نورمن‌ها از جمله مللی می‌باشند که در طول قرون با تأثیر گذاشتن بر فرهنگ محلی ایتالیا، باعث گردیده‌اند تا ایتالیا بطور فوق العاده‌ای غنی از آثار معماری و هنری می‌باشد.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *