اگر قصد سفر به کشور چین و شهر شانگهای را دارید پس بد نیست اطلاعاتی درباره سیستم حمل نقل ریلی ان یعنی متروی شانگهای داشته باشید تا در حین سفر دچار مشکل نشوید.میلی تور در این بخش نکات و مطالب  مفیدی را برایتان قرار داده که خواندن انها خالی از لطف نخواهد بود.در اولین مرحله باید بدانید که نشان  علامت مترو در چین چگونه است تا بتوانید به راحتی ایستگاه های مترو را رد این شهر بیابید.

 

از قوانین مسافران در مترو بیشتر بدانید

در محیط مترو و ایستگاه های آن، استعمال دخانیات، انداختن آشغال به زمین، گدایی کردن و انداخت آب دهان ممنوع است. موضوع دیگری که باید در مورد آن اطلاع داشته باشید این است که پیش از ورود به ایستگاه مترو و عبور از محل ارائه بلیط ، وسایل همراه شما از نظر امنیتی مورد بازرسی قرار خواهد گرفت.

حتما نام چینی مترو را بلد باشید

دانستن واژه مترو به زبان چینی می تواند به شما برای پیدا کردن ایستگاه های مترو کمک بسیاری کند. مترو در رسم الخط چینی به شکل ( 地铁 ) نوشته شده و تلفظ صحیح آن دی تیه (dìtiě) است. پیش از سفر به چین این واژه را یاد بگیرید زیرا در این کشور و شهر شانگهای، کمتر کسی از نام انگلیسی قطارهای زیرزمینی شهری یا مترو استفاده می کند. سیستم متروی شهر شانگهای دارای ۱۲ خط مختلف است که هر یک در نقشه های متروی این شهر به رنگ مخصوص به خود نمایش داده می شود.

در مورد هزینه های سفر با مترو در شانگهای

اگر شما از قطار خط دو استفاده کنید که به رنگ سبز نمایش داده شده و از  خیابان ژوجینگ شرقی (Xujing) تا فرودگاه بین المللی پودونگ (Pudong International Airport) عبور می کند، باید مبلغ ۹ رنمینبی (واحد پول داخلی چین) پرداخت کنید. اگر شما از بخش مرکزی یا میدان مردم سوار شوید باید مبلغ ۶ رنمینبی پرداخت کرده و هزینه یک سفر تک مسیره شهری عادی با متروی شانگهای نیز۳ رنمینبی است. موضوع دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که برای استفاده از این خطوط می توانید از کارت های اعتباری استفاده کنید که هر چه میزان شارژ کارت شما بیشتر باشد، مبلغ کمتری برای سفر با مترو پرداخت می کنید. در تمامی ایستگاه های متروی این شهر زمان حرکت اولین و آخرین قطار نمایش داده می شود.

 

بلیط

برای خرید بلیط، شما می توانید از بلیط های استاندارد مربوط به خطوط یک تا ۱۱ استفاده کنید. گزینه دیگر موجود، استفاده از کارت های ویژه حمل و نقل عمومی شانگهای یا (Shanghai Public Transportation Card) است که در تمامی ایستگاه های مترو، اتوبوس و مراکز خدمات شهری ارائه شده و شما می توانید به میزان دلخواه خود آن را شارژ کنید. با استفاده از این کارت شما می توانید از خدمات مترو، اتوبوس، تاکسی، قایق های مسافری و قطارهای برقی یا (maglev) استفاده کنید. یکی دیگر از گزینه های موجود نیز خرید بلیط زماندار ۲۴ ساعته است که به شما اجازه می دهد برای هر تعداد سفر که مایل هستید در طول یک روز از خطوط مترو ۱ تا ۱۱ استفاده کنید.

نحوه استفاده از بلیط و ورود به ایستگاه:

  • وقتی وارد ایستگاه می شوید، باید از دستگاه کنترل بلیط عبور کنید، برای این منظور بلیط خود را روی بخش بلیط خوان در سمت راست قرار دهید.
  • زمانی که روی نمایشگر، اعتبار بلیط شما اعلام شد، شما می توانید از درگاه عبور کرده و وارد سالن مترو شوید.
  • در هنگام خروج از مترو نیز شما باید از این درگاه های ویژه عبور کنید.
  • در صورت بروز هر مشکلی، به بخش خدمات مراجعه کرده یا از کارکنان مترو که دارای لباس های قرمز رنگ هستند، درخواست کمک کنید.

نکات امنیتی مهم در هنگام سفر ریلی در شانگهای

 

در ایستگاه های شلوغ مترو، خطر سرقت و وجود افرادی که قصد دزدیدن کیف پول یا موبایل شما را دارند، بسیار زیاد است. اگر در نزدیکی درهای قطار نشسته اید، سعی کنید از تلفن همراه خود استفاده نکرده و آن را در جیب خود قرار دهید. زیرا برخی از سارقان با استفاده از شگرد خاصی شما را تحت نظر گرفته و یک لحظه پیش از بسته شدن درهای مترو، تلفن همراه شما را قاپ زده و به بیرون می پرند. درهای مترو پشت سر آن ها بسته شده و قطار حرکت می کند . در این شرایط هیچ کاری از دست شما بر نخواهد آمد. این یکی از شگردهای سارقان در مترو محسوب شده و آن ها در کار خود بسیار متبحر هستند. بنابراین بهتر است در مناطق شلوغی مانند ایستگاه های مترو و …. از وسایل خود با دقت بیشتری مراقبت کنید.

 

از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید :

تور فرانسه , مجری مستقیم تور فرانسه , تور لحظه آخری فرانسه , قیمت تور فرانسه , تور ارزان فرانسه , تور فرانسه نوروز ۹۶ , تور ایتالیا , مجری مستقیم تور ایتالیا , تور لحظه آخری ایتالیا , قیمت تور ایتالیا , تور ارزان ایتالیا , تور ایتالیا نوروز ۹۶ , تور اسپانیا , مجری مستقیم تور اسپانیا , تور لحظه آخری اسپانیا , قیمت تور اسپانیا , تور ارزان اسپانیا , تور اسپانیا نوروز ۹۶ , تور اروپا , مجری مستقیم تور اروپا , تور لحظه آخری اروپا , تور ارزان اروپا , قیمت تور اروپا , تور اروپا نوروز ۹۶ , تور ارمنستان , مجری مستقیم تور ارمنستان , تور لحظه آخری ارمنستان , قیمت تور ارمنستان , تور ارزان ارمنستان , تور ارمنستان نوروز ۹۶ , تور گرجستان , مجری مستقیم تور گرجستان , تور لحظه آخری گرجستان , قیمت تور گرجستان , تور ارزان گرجستان , تور گرجستان نوروز ۹۶ , تور بلغارستان , مجری مستقیم تور بلغارستان , تور لحظه آخری بلغارستان , تور ارزان بلغارستان , قیمت تور بلغارستان , تور بلغارستان نوروز ۹۶ , تور قبرس , مجری مستقیم تور قبرس , تور لحظه آخری قبرس , تور ارزان قبرس , قیمت تور قبرس , تور قبرس شمالی , تور قبرس جنوبی , تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس شمالی , قیمت تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس جنوبی , تور لحظه آخری , تور نوروز ۹۶

 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *