کشور قبرس یکی از نقاصد مهم گردشگری در دنیا است چرا که به عنوان جزیره ای در سواحل دریای مدیترانه است و دارای آب و هوایی منحصر به فرد و چشم اندازی رویایی است. به این ترتیب باید گفت که قبرس مناطق دیدنی زیادی دارد که باید در سفر به این کشور همه آنها را از نزدیک رویت کرد. و یکی از بهترین زمان ها برای رفتن به انجا را می توان تعطیلات نوروزی انتخاب کرد . شما می توانید با تور قبرس نوروز ۹۶ به این کشور زیبا سفری رویایی را داشته باشید.
قبرس مناطق دیدنی زیادی دارد که در چندین بخش تقسیم می شوند: برخی از مناطق از بعد تاریخی دیدنی هستند و برخی ماطق از بعد طبیعی و برخی نیز در هر دو بعد دارای جذابیت های زیادی هستند.


هر کسی که به کشور فوق سفر می کند برای دیگران از مناطق دیدنی آن تعریف می کند و هر کسی هوس رفتن به این کشور را در سر می پروراند.
یکی از مناطق دیدنی انجا گیرنه است که دارای بندرگاه هلالی شکل بسیار زیبا و سواحل شنی زیبایی است. خوب است در مورد گیرنه قبرس بدانید که گیرنه یکی از برجسته ترین نواحی توریستی واقع در ساحل شمالی است که در طول سال پذیرای مسافران بی شماری از سراسر جهان است. در ادامه باید گفت که گیرنه یک شهر به نسبت کوچکی است اما دارای جذابیت های زیادی است. بسیاری از گردشگران در بازگشت از گیرنه حتما می گویند که قبرس مناطق دیدنی زیادی دارد. در گیرنه می توان به ورزشهایی از جنس ورزشهای آبی و ورزشهای روباز را انجام داد و از هوای لذت بخش و سواحل زیبای آن بهترین بهره را گرفت.شما می توانید یک تور نوروزی به یاد ماندنی از قبرس داشته باشید.


اگر شما هم  قصد داشتید تا با تور قبرس نوروز ۹۶ به انجا بروید و از شما پرسیدند که این کشور مناطق دیدنی دارد یا نه شما علاوه بر اینکه می توانید از گیرنه نام ببرید، می توانید از شهر پایتختی نیکوزیا که در قبرس شمالی و نزدیک به قلب جزیره واقع شده است هم یاد کنید چرا که این شهر هم دارای زیبایی های زیادی است.
زمانی که فردی یا خانواده ای قصد سفر به جایی خارج از کشورشان را داشته باشند، معمولا از قبل برنامه ریزی می کنند و به طور معمول هم به جاهایی سفر می کنند که برای شان آشنا باشد؛ شاید اگر شما به کسی یا به خانواده تان پیشنهاد کنید به کشور قبرس سفر کنید، از شما بپرسند قبرس کجاست و شما باید به طور کامل شرح دهید که قبرس کجاست و از دیدنی ها و جاذبه های آن برای طرف مقابلتان توضیح دهید. آن زمان است که فرد یا افراد که متوجه شدند این کشور کجاست شاید تصمیم به سفر بگیرند و به آنجا بروند.
در مورد وضعیت جغرافیایی این کشور باید بگوییم که این کشور جزیره ای است در دریای مدیترانه است و بنابراین یک کشور با دیدنی های خاصی است که همه ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.
سواحل رویایی کشور قبرس در میان گردشگران و دوستداران طبیعت، جایگاه خاصی دارد و البته باید گفت که دریای مدیترانه همواره به داشتن سواحل زیبا معروف است. قبرس در دو بخش شمالی و اروپایی هر دو دارای زیبایی هایی منحصر به فرد هستند.در پاسخ به این ابهام که این کشور کجاست و چه دیدنی هایی دارد می توانید بگویید که در قبرس گیرنه یکی از مشهورترین شهرهای این کشور است.

شهر گیرنه که دارای مناظر زیبا است توأمان دارای کوه و دریا است و به همین علت هم بسیار مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد و در طول سال گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. این شهر در کنار جذابیت‌های طبیعی که دارد دارای امکان تاریخی و فرهنگی زیبایی نیز هست که باعث می شود تا از سراسر جهان گردشگران به آنجا بروند. بنابراین حتما سفر به این کشور را در برنامه مسافرتی خود بگنجانید و به این کشور سفر کنید و از دیدنی های آن بازدید کنید و یک سفر پر از خاطره را برای خود رقم بزنید.

برای تور قبرس نوروز ۹۶ خود چه برنامه ای دارید ؟

کشور قبرس برای بسیاری از گردشگران و جهانگردان نامی آشنا است و اغلب دیدنی های تاریخی و طبیعی آن این مسافران و ردشگران را به خود جلب می کند. در مورد کشور قبرس باید گفت که جمهوری قبرس جزیره‌ای در میان آبهای دریای مدیترانه است که به دو قسمت ترک‌نشین و یونانی‌نشین تقسیم شده است.
کشور  از شمال با کشور ترکیه، از جنوب با کشور مصر، از شرق با کشور سوریه و از غرب با کشور یونان همسایه است. این کشور یکی از مقاصد مهم گردشگری دریای مدیترانه است و در طول سال بیش‌از۴/۲ میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کند.
این کشور دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های معتدل است. در حدود ۱۲ درصد از زمینهای آن کشور  زیر کشت بوده و در آن مرکبات، سیب‌زمینی، گندم، زیتون و جو به خوبی به عمل می‌آید. پرورش گوسفند و بز هم در کشور  رایج است.
در ادامه در خصوص معرفی کشور  باید گفت که قبرس یک جزیره‌ای نیمه کوهستانی است که اغلب کوه‌های آن در نواحی شمالی و جنوب غربی واقع شده و جلگه‌های وسیعی نیز در مناطق مرکزی آن وجود دارد.
کشور  دارای پیشینه فرهنگی بلندی است به طوری که از هزاره‌ های چهارم و سوم پیش از میلاد، فرهنگ عصر جدید در کشور قبرس وجود داشته است. در مورد پیشیه تاریخی و ساکنان کشور قبرس باید گفت که در سال ۸۰۰ پیش از میلاد، فنیقی‌ها در قبرس ساکن شدند و پس از آنها حکومت قبرس به دست آشور و سپس مصر افتاد و تاریخی دیگر برای کشور قبرس رقم خورده است.
خوب است بدانید که ایرانیان بر کشور قبرس هم تسلط یافته اند؛ گفتنی است که در قرن ششم پیش از میلاد، ایرانیان بر قبرس غلبه یافتند و حکومت آنان بر قبرس حدود دو قرن طول کشید.
همین تحولات سیاسی و تاریخی و همینطور وضعیت جغرافیایی کشور قبرس باعث شده است به یک قطب گردشگری تبدیل شود.


در کشور ما که اکثریت جوانان جمعیت آن را تشکیل می دهند، علاقه به تحصیل به وضوح دیده می شود و در کشور هم دانشگاههای زیادی دائر شده است که این امکان را برای جوانان فراهم می کند که به تحصیل و یا ادامه تحصیل بپردازند. برخی از جوانان بنا به دلایل گوناگون تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می کنند و کشورهای همسایه ایران و یا کشورهای دیگر را برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه شان انتخاب می کنند.

مثلا کشور قبرس یکی از این مقاصد برای ادامه تحصیل ایت، به عبارتی تحصیل در آنجا برای جوانان به یک هدف مبدل می شود و برای همین هدف هم به این کشور مهاجرت می کنند و تحصیل در آنجا را بر تحصیل در ایران ارجحیت می دهند. باید دانست که تحصیل در این کشور دارای شرایط خاص خود است که برای برخی ممکن است فراهم شود و برای برخی دیگر بنا به دلایل مختلف، نشات گرفته از وضعیت اقتصادی متقاضی و یا وضعیت علمی وی برایش فراهم نمی شود و فرصت تحصیل در آنجا را از دست می دهد.حتما در برنامه تور لحظه اخری از این کشور زیبا نیز دیدن نمایید.
اگر برای تحصیل به انجا  مهاجرت کردید از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری آن غافل نشوید؛ جزیره های زیبا و سواحل رویایی آن تحصیل در این مکان را شیرین تر می کند. البته دیدنیهای زیادی در این کشور وجود دارد که شما می توانید با تحصیل در قبرس ضم ادامه تحصیل و رسیدن به اهداف علمی تان از این اماکن هم دیدن کنید و از دیدن شان لذت ببرید.
امیدواریم با داشتن شرایط تحصیل   بتوانید به این کشور سفر کنید و هم جاذبه های گردشگری آن را ببینید و هم ادامه تحصیل تان را با موفقیت به پایان برسانید و از بودن در این کشور و از تحصیل در قبرس لذت ببرید و خاطرات شیرینی را برای خودتان ایجاد کنید.

 

 

از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید :

تور فرانسه , مجری مستقیم تور فرانسه , تور لحظه آخری فرانسه , قیمت تور فرانسه , تور ارزان فرانسه , تور فرانسه نوروز ۹۶ , تور ایتالیا , مجری مستقیم تور ایتالیا , تور لحظه آخری ایتالیا , قیمت تور ایتالیا , تور ارزان ایتالیا , تور ایتالیا نوروز ۹۶ , تور اسپانیا , مجری مستقیم تور اسپانیا , تور لحظه آخری اسپانیا , قیمت تور اسپانیا , تور ارزان اسپانیا , تور اسپانیا نوروز ۹۶ , تور اروپا , مجری مستقیم تور اروپا , تور لحظه آخری اروپا , تور ارزان اروپا , قیمت تور اروپا , تور اروپا نوروز ۹۶ , تور ارمنستان , مجری مستقیم تور ارمنستان , تور لحظه آخری ارمنستان , قیمت تور ارمنستان , تور ارزان ارمنستان , تور ارمنستان نوروز ۹۶ , تور گرجستان , مجری مستقیم تور گرجستان , تور لحظه آخری گرجستان , قیمت تور گرجستان , تور ارزان گرجستان , تور گرجستان نوروز ۹۶ , تور بلغارستان , مجری مستقیم تور بلغارستان , تور لحظه آخری بلغارستان , تور ارزان بلغارستان , قیمت تور بلغارستان , تور بلغارستان نوروز ۹۶ , تور قبرس , مجری مستقیم تور قبرس , تور لحظه آخری قبرس , تور ارزان قبرس , قیمت تور قبرس , تور قبرس شمالی , تور قبرس جنوبی , تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس شمالی , قیمت تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس جنوبی , تور لحظه آخری , تور نوروز ۹۶

درباره adminsazan

3 دیدگاه در تور قبرس نوروز ۹۶ با بهترین شرایط ممکن
 1. جمهوری قبرس، که به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تقسیم ‌شده ،کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه می باشد.

  صنعـــت گردشگری، مهمترین منبع درآمد آن محسوب می شود.در ایران نیز سالیانه تور قبرس های متعددی برگزار میشود .

 2. ساحل نیسی

  کمی به سمت دریا و این آب های بزرگ می رویم تا روی شن های طلایی در کنار این آبی آرام قدم بزنیم، جزیره زیبا و کوچکی هم از اینجا به چشم می آید که حتی نیازی به قایق برای رسیدن به آن ندارد می توانید به راحتی به آنجا بروید.

  اما قایق های اجاره ای هم هستند که می توانند به شما کمک کنند این مکان را ببینید. سرسره های قایق ها هم چیزی جالب است. فکرش را بکنید! وسط دریا سرسره بازی !

 3. قبرس جزیره‌ای است که در طول تاریخ در تصرف ایرانیان، رومی‌ها، یونانی‌ها، امپراتوری عثمانی و سرانجام انگلیسی‌ها بوده است؛ اما پس از جنگ جهانی دوم انگلیس به علت ضعف اقتصادی و کاهش نفوذ جهانی از این جزیره خارج شد. سپس رهبران سه کشور انگلیس، یونان و ترکیه به همراه رهبران دو بخش قبرس در ۱۱ فوریه ۱۹۵۹ پیمانی را امضا کردند که به موجب آن مسائل جزیره به نسبت ۷ به ۳ میان یونانی‌تبارها و ترک‌تبارها تقسیم شد.

  قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس براساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند.

  در دسامبر ۱۹۶۳، نمایندگان ترک در پی اختلاف بر سر نحوه اجرای این توافق از دولت قبرس بر اثر حادثه کریسمس خونین از قبرس اخراج شدند با آغاز عملیات نظامی یونانی‌های این جزیره، ترک‌های قبرس کشور را ترک کردند و این سرآغاز درگیری‌های قومی میان ترک‌ها و یونانی‌ها در این جزیره بود که برای ۱۱ سال ادامه پیدا کرد. و در پی بروز درگیری بین دو طرف، سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۴ یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام داشت که ماموریت آن تا کنون تمدید شده‌است. در این درگیری‌ها طرف ترک تلفات سنگین‌تری را متحمل شد و حدود ۲۵ هزار نفر که یک پنجم جمعیت ترک‌ها را شامل می‌شد آواره شدند.این افراد در حدود ۱۰ سال تا پیش از حمله سال ۱۹۷۴ ترکیه به جزیره قبرس به صورت پناهنده زندگی می‌کردند.تا اواخر سال ۱۹۶۰ تنش ادامه پیدا کرد و در طی این مدت حدود ۶۰ هزار نفر از ترک‌های قبرسی مجبور به ترک خانه‌های خود و مهاجرت به کشورهای دیگر شدند


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *