تور قبرس اروپایی را می توانید برای گذراندن تعطیلات خود و خانواده انتخاب کنید. در قبرس اروپایی دیدنی های زیادی وجود دارد که شما  آنها را ببینید. اگر به این کشور خواستید سفر کنید در مورد دیدنی های آن و در مورد وضعیت طبیعی آن اطلاعاتی کلی را به دست آورید. مثلا در مورد اقتصاد قبرس باید بدانید که اقتصاد آن از ابتدا استقلال مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده‌است و صادرات عمده آن عبارتند از: محصولات کشاورزی از قبیل گندم. جو، سیب زمینی و مرکبات؛ همینطور در قبرس اروپایی میوه‌های مختلف، تنباکو، محصولات صنعتی، انواع پوشاک، کفش و صنایع دستی جزو اقتصاد آن محسوب می شوند. واردات عمده آن نیز شامل: مواد خوراکی. دام زنده. نفت و فراورده‌های شیمیایی می‌باشند.

شما می توانید برای دریافت آخرین قیمت تور قبرس اروپایی از آژانس هایی که به صورت مجری مستقیم در این زمینه فعالیت می کنند استعلام قیمت نمایید.
در مورد فرهنگ کلی این کشور باید گفت که فرهنگ قسمت شمالی قبرس فرهنگی برگرفته از ترکیه و بخش جنوبی آن برگرفته از یونان است.
در مورد آب و هوای کشور قبرس باید گفت که این کشور دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستانهای معتدل است پس کسانی که هوای گرم را دوست دارند در تابستان به قبرس اروپایی سفر کنند و آن دسته از افرادی که اب و هوای معتدل را برای سفر می پسندند در فصل زمستان به قبرس اروپایی سفر کنند.
ئر مورد پیشینه تاریخی کشور قبرس باید گفت که در سال ۱۹۶۰ این کشور استقلال خود را از بریتانیا اعلام کرد و حکومت مستقل قبرس براساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره شکل گرفت.برای برنامه تور نوروز ۹۶ می توایند به این کشور زیبا سفر نمایید.
بنابراین باید گفت که کشور فوق دارای پیشنه تاریخی طولانی و همینطور دارای آب و هوا و جاذبه های گردشگری فراوانی است و هم قبرس شمالی و هم قبرس اروپایی قابلیت سفر را دارند و شما می توانید به طور مثال قبرس اروپایی را برای مسافرت و گذراندن تعطیلات انتخاب کنید.
قبرس یکی از کشورهای دیدنی است که در اوراسیا قرار گرفته است و به دو بخش قبرس شمالی و قبرس اروپایی تقسیم شده است که هر کدام بسیار زیبا هستند و دارای قابلیتهای سیاحتی فراوانی هستند. اگر بخواهیم از جاهای دیدنی آن را برای شما صحبت کنیم و شما را به سفر به آنجا ترغیب کنیم، گفتنی ها زیاد است و باید به طور کامل جاهای دیدنی قبرس اروپایی را معرفی کرد تا در موقع مسافرت با آگاهی به این سفر بروید.


قبل از اینکه به جاهای دیدنی آن بپردازیم باید در مورد نژاد این کشور صحبت کرد؛ این کشور از نظر نژادی به دو گروه اصلی یونانی ‌نژاد و ترک‌ نژاد تقسیم می‌شود، یونانی‌ها مسیحیان، ارتدوکس، کاتولیک ارامنه، مارونی‌ها و یهودیان را شامل می شوند که ۸۰ درصد کل جمعیت آن را تشکیل می دهند ، این در حالی است که ترک نژادهای مسلمان قبرس نزدیک به ۲۰ درصد کل جمعیت را شکل می‌دهند.قیمت تور قبرس اروپایی شما به عواملی همچون محل اقامت و مدت زمان ان بسیار بستگی خواهد داشت.
در مورد زبان و خط مردمان قبرس که به نوعی در جاهای دیدنی قبرس اروپایی بی تاثیر نیستند باید گفت که زبان و خط رسمی در کشور قبرس، یونانی و ترکی است و هرکدام از قسمتهای یونانی و ترک ‌نژادها آزادی کامل برای استفاده از زبان خود را دارد، باید به این نکته هم اشاره کرد که زبان انگلیسی زبان دوم اناست و اگر کسی از اهالی آنجا  از جاهای دیدنیش برای شما تعریف کند می تواند از زبان انگلیسی برای این هدفش استفاده کند.


از جمله جاهای دیدنی قبرس اروپایی سواحل و جنگل‌های توریستی آن است که باعث شده است تا بیشترین گردشگران به این منطقه سفر کنند و از دیدنی های آن بازدید کنند. به جرات می توان گفت مناطق ساحلی قبرس اروپایی از جاهای دیدنی قبرس اروپایی هستند که مناطقی بسیار رویایی هستند. امیدواریم با سفر به قبرس، جاهای دیدنی قبرس اروپایی را ببینید.
قبرس یکی از کشورهای است که بنا به جاذبه های گردشگری که دارد به قطبی بزرگ در این بعد تبدیل شده است. شاید یکی از دلایلی که به این موفقیت در بعد گردشگری کمک کرده است، تقسیم بندی شمالی و جنوبی آن باشد. ممکن است شما قبرس شمالی و یا قبرس اروپایی را شنیده باشید و شاید برای شما این سئوال پیش آمده باشد که این کشور کجاست  کجاست. باید گفت که این مکان کشوری جزیره‌ای است و از نظر موقعیت جغرافیایی در شرق دریای مدیترانه قرار دارد و پایتخت آن نیکوزیا است.کشور فوق به دو بخش شمالی و بخش یونانی‌نشین تقسیم شده است که در بخش شمالی مردمان ترک سکونت دارند.

شاید به همین علت باشد که در قبرس هردو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند و مردمان ساکن در این کشور به هر دو زبان گویش می کنند. جالب است بدانید مردم از نظر وضعیت مذهبی یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند. پس اگر این سئوال ذهن شما را هم درگیر کرده است که بحش اروپایی کجاست احتمالا تا الان جواب خود را گرفته باشید. حال که متوجه شدید منطقه اروپایی کجاست سعی کنید با رزرو بلیط تور قبرس اروپایی به کشور فوق سفر کنید و از جاذبه های گردشگری آن بهره ببرید و خاطراتی خوش را برای خودتان رقم بزنید.


در ادامه پاسخ به این ابهام که بخش اروپایی کجاست خوب است بدانید که جزیره قبرس بعد از جزایر ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌است که دارای طبیعتی زیبا و بکر است.قبرس از نقاط دیدنی مدیترانه است که ارزش سفر کردن را دارد.
از نظر وضعیت سیاسی کشور فوق باید گفت که آنجا از اعضای اتحادیه اروپا است و تاریخ در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست.
امیدواریم شما هم به جزیره زیبای فوق سفر کنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

منطقه ترک نشین که به قبرس شمالی معروف است و دارای جاذبه های خاص خود است و بخش یونانی نشین آن که به قبرس اروپاییمعروف است و دارای اماکن تاریخی و توریستی مخصوص به خود است که همه ساله مسافران خاص خود را دارد. در سفر به بخش اروپایی جاذبه های طبیعی هم بسیار وجود دارد و اغلب سواحل زیبایی آن گردشگران و توریست ها را به خود جذب می کند. قبل از سفر به منطقه اروپایی باید یک سری اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید تا بتوانید با داشتن اطلاعات خاص در مورد دیدنی های آن، سفر لذت بخشی را تجربه کنید.
همانطور که در شرح جاذبه های سفر به منطقه اروپایی عنوان کردیم، آنجا  همان بخش یونانی نشین کشور قبرس است که از بهار سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا درآمده و واحد پولی آن از ژانویه ۲۰۰۸ به یورو تغییر یافت و همین هم تاثیر بسزایی در اقتصاد آن داشت. در سفر به قبرس اروپایی در می یابید که بخش اروپایی از رشد اقتصادی بالایی برخوردار است و اقتصاد آن هم بیشتر مبتنی بر صنعت خدمات و گردشگری است. در مورد وضعیت اقتصادی بخش شمالی باید گفت که بخش ترک نشین این کشوراقتصادی بسته دارد.
در سفر به بخش  اروپایی بیشتر گردشگران آب و هوای منحصر به فرد آن مدنظرشان است؛ قسمت اروپایی با برخورداری از آب و هوای معتدل مدیترانه ای و همینطور مناظر طبیعی بکر و همچنین در طول سال پذیرای میهمانان زیادی از سراسر جهان است. دوزبانه بودن کشور قبرس (انگلیسی و یونانی) سفر به بخش اروپایی را راحت تر می کند.

 

 

از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید :

تور فرانسه , مجری مستقیم تور فرانسه , تور لحظه آخری فرانسه , قیمت تور فرانسه , تور ارزان فرانسه , تور فرانسه نوروز ۹۶ , تور ایتالیا , مجری مستقیم تور ایتالیا , تور لحظه آخری ایتالیا , قیمت تور ایتالیا , تور ارزان ایتالیا , تور ایتالیا نوروز ۹۶ , تور اسپانیا , مجری مستقیم تور اسپانیا , تور لحظه آخری اسپانیا , قیمت تور اسپانیا , تور ارزان اسپانیا , تور اسپانیا نوروز ۹۶ , تور اروپا , مجری مستقیم تور اروپا , تور لحظه آخری اروپا , تور ارزان اروپا , قیمت تور اروپا , تور اروپا نوروز ۹۶ , تور ارمنستان , مجری مستقیم تور ارمنستان , تور لحظه آخری ارمنستان , قیمت تور ارمنستان , تور ارزان ارمنستان , تور ارمنستان نوروز ۹۶ , تور گرجستان , مجری مستقیم تور گرجستان , تور لحظه آخری گرجستان , قیمت تور گرجستان , تور ارزان گرجستان , تور گرجستان نوروز ۹۶ , تور بلغارستان , مجری مستقیم تور بلغارستان , تور لحظه آخری بلغارستان , تور ارزان بلغارستان , قیمت تور بلغارستان , تور بلغارستان نوروز ۹۶ , تور قبرس , مجری مستقیم تور قبرس , تور لحظه آخری قبرس , تور ارزان قبرس , قیمت تور قبرس , تور قبرس شمالی , تور قبرس جنوبی , تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس شمالی , قیمت تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس جنوبی , تور لحظه آخری , تور نوروز ۹۶

 

درباره adminsazan

4 دیدگاه در تور قبرس اروپایی | قیمت تور قبرس اروپایی
 1. جاذبه های گردشگری قبرس

  نیــکوزیـــا

  این شهر که پایتخت جزیره می باشد، در حدود هزار سال است که در مرکز جزیره قرار دارد. و پس از هجوم ترک ها در سال ۱۹۷۴ شهر توسط نوار سبز به دو قسمت تقسیم گردید.
  این شهر بزرگترین شهر قبرس ومرکز تمامی دوایر دولتی، شرکت های بزرگ و همچنین محل اقامت رئیس جمهور می باشد.
  مراکز دیدنی این شهر موزه ها ، کلیساها ، مسجد اومریه و همچنین مراکز خرید مدرن می باشد.اخیرا در مدخل ورودی شهر از طرف لارناکا بازار بزرگ قبرس و مرکز خرید آیکیا نیز افتتاح شده است.

 2. لارناکـــــا

  این شهر با وجود فرودگاه بین المللی قبرس، محیطی امن و ساکت برای افرادی است که دنبال زندگی آرام می باشند.
  مرکز این شهر به نام خیابان فینیگوودس یا خیابان نخل با رستوران های محلی مرکز تفریح و استراحت مردم به شمار می آید.
  مسجد حلا سلطان معروف به تـــــکه، در نزدیکی دریاچه نمک که، در زمستان پذیرای هزاران فلامینگو است زیبایی خاصی به این شهر داده است .امنیت این شهر با توجه به بافت محلی آن نسبت به سایر شهرهای قبرس بیشتر است.

 3. قبرس

  کشور قبرس برروی سومین جزیره دریای مدیترانه قراردارد که به دو بخش ترک نشین (شمالی) و یونانی (جنوبی) تقسیم بندی شده است که بخش شمالی آن درحاکمیت ترکیه و بخش جنوبی در حاکمیت یونان می باشد.ترک ها مسلمان و یونانی ها ارتودوکس می باشند.

  کشور قبرس که پایتخت آن نیکوزیا می باشد جزء اتحادیه اروپا بوده و واحد پول آنها یورو می باشد. ایرانیان جهت مسافرت به این بخش از جزیره نیاز به اخذ ویزا دارند.

  قبرس دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای با تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای معتدل می باشد که در فروردین و اردیبهشت روزها دارای گرمای مطبوع است اما در شب ممکن است که درجه حرارت کمی کمتر شود . بهترین فصل برای کسانی است که مایلند در طبیعت به گشت وگذار بپردازند چون همه جا سبز است وگلها شکفته اند، در ماه های خرداد , تیر ومرداد که گرمترین ماههای سال هستند و بهترین زمان برای شنا و تفریحات دریایی ، ماه های شهریور و مهر روزهای گرم با شبهای سرد دارد و در مهر آبان روزها دارای گرمای مطبوع برای مسافرتهای پاییزی است و در این فصل کماکان میشود شنا کرد و ورزشهای فضای باز را انجام داد .در آذر و دی که هوا پاییزی است گاهی وقتها باران می بارد اما هنوز خورشید در بعضی روزها نور افشانی می کند و هوای بسیار مناسبی است برای تفریحات و ورزشهای خارج از منزل .در ماه بهمن روزها به ندرت گرم و شبها سرد هستند . درختان بادام شکوفه کرده اند و هوای بسیار مناسب برای ورزش اسکی در کوههای ترودوس است.در اسفند هوای معتدل و مطبوع بهاری مناسب برای تفریحات و ورزشهای خارج از منزل و پیاده روی در قبرس می باشد. اماکن تاریخی اطراف جزیره که بازمانده ای از رم باستان می باشد و موزه ها و همچنین نوار ساحلی جزء اماکن مورد بازدید توریست ها می باشد.

 4. قبرس و اتحادیه اروپا

  روابط میان قبرس و اتحادیه اروپا به دهه ۱۹۷۰ برمی گردد زمانی که دولت جمهوری قبرس موافقت نامه همکاری اقتصادی با جامعه اقتصادی اروپا را در ۱۹۷۲ به امضا رساند.
  این روابط به تدریج در طول سالیان متمادی علی رغم مصائب و مشکلات قبرس با تجاوز ترکیه به جزیره در سال ۱۹۷۴ و اشغال بخش وسیعی از خاک قبرس گسترده تر شد . تجاوز ترکیه و اشغال قبرس موجب تاخیر در امضای موافقت نامه اتحاد گمرکی با جامعه ی اقتصادی اروپا شد که نهایتا در ۱۹۸۷ به امضا رسید.
  در پایان دهه ۱۹۸۰ روابط قبرس با جامعه ی اقتصادی اروپا عمدتا چهارچوب تجاری داشت . با تسلیم درخواست قبرس مبنی بر پیوستن به اتحادیه اروپا در ژوئیه ۱۹۹۰ , روابط اروپایی قبرس شکل تازه ای به خود گرفت و کاملا در چهارچوبی عمل میکرد که پیوستن به اتحادیه اروپا مهمترین انتخاب و عملکرد سیاسی دولت قبرس بود. هدف قبرس از پیوستن به اتحادیه, فراهم آوردن آینده صلح آمیز و امن همراه با آرامش و خوشبختی برای همه شهروندان قبرسی در جزیره است.
  درخواست پیوستن قبرس به اتحادیه اروپا توسط دولت با تلاش بسیار در چهارچوب قوانین توسعه اتحادیه دنبال شد که مراحل توسعه ابعاد خاورمیانه ای اتحادیه اروپا در جهت فراهم آوردن ثبات , امنیت و همکاری در منطقه را در بر میگرفت.
  مهمترین نقاط عطف در روند تکاملی روابط قبرس و اتحادیه اروپا از این قرارند :

  موافقت نامه همکاری ۱۹۷۳
  اتحاد گمرکی ۱۹۸۷
  تسلیم درخواست پیوستن به اتحادیه اروپا ۱۹۹۰
  کمیسیون نقطه نظرات اروپا ۱۹۹۳
  شورای تصمیات اروپا ۱۹۹۴
  تصمیم ۶ مارس ۱۹۹۵
  آغاز دور مذاکرات پیوستن به اتحادیه ۱۹۹۸
  تصمیم شورای اروپا , هلسینکی دسامبر ۱۹۹۹
  تصمیم شورای اروپا ,کپنهاگ دسامبر


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *