جشن کریسمس نیز به مانند سایر جشن های جهان دارا ی آداب و رسوم خاص خود است . یکی از نکات مشترک میان جشن های سایر نقاط جهان را شاید سفره های رنگین و خاص غذایی انها دانست. در این ایام شما شاهد غذاهایی مخصوص و بسیار لذیذ وئیزه کریسمس می باشید و می توانید بهترین خاطره ها را در این دوران داشته باشید.اگر می خواهید با خوراکی های خوشمزه کریسمس بیشتر آشنا شوید با میلی تور همراه باشید تا در ادامه توضیحات کاملی را دراختیار شما عزیزان قرار دهیم :

 

 

 

غذاهای ماداگاسار

کریسمس در ماداگاسکار زمان بودن با خانواده است. کریسمس روز ۲۵ دسامبر است و خانواده ها بهترین لباس هایشان را می پوشند و کنار هم جمع می شوند تا با خوردن غذاهای مختلفی از جمله گوشت و مرغ با برنج جشن بگیرند. یکی از این غذاها آکوهو سای وآنیو( Akoho sy Voanio)  است که مرغ و خورشت نارگیل و دیگری آکوهو می سی ساکامالائو (Akoho misy Sakamalao)   که مرغ پخته شده همراه سیر و زنجبیل است. در ماداگاسکار لیچیبعنوان میوه مخصوص کریسمس محسوب می شود و در این وقت سال همه جا پیدا می شود.

در برزیل کریسمی رنگ و بوی دیگری دارد

ناهار روز کریسمس در برزیل یک ضیافت واقعی است که، اواخر روز عید برگزار می شود. در این روز بوقلمون که اغلب با میوه های محلی تزیین شده است، همراه با مخلفات دیگر از جمله : ژامبون، کلم پیچ سیر دار، ماهی شور کاد، سالاد سیب زمینی همراه با کشمکش و تکه های سیب، نان فارروفا، برنج و خشکبار، سرو می شود. نان شیرین ایتالیایی که به آن پانتونه می گویند و استولن، کیک میوه آلمانی هم به عنوان دسر خورده می شود. رابانادا نیز که شامل مخلوط نان بیات، شیر و تخم مرغ سرخ شده که روی آن شکر، دارچین و مربا می ریزند، به عنوان یکی از محبوب ترین پودینگ ها در برزیل سرو می شود.

کریسمس در استرالیا دیدنی است

از آنجایی که این کشور در نیمکره جنوبی تابستان است، مردم استرالیا برای تهیه غذای کریسمس سراغ باربیکیو می روند.

غذاهای مناطق مختلف با هم فرق دارد اما اغلب، استیک، مرغ و غذاهای دریایی مانند میگو، لابستر، خرچنگ را کباب می کنند. بعضی از غذاهای سنتی نیمکره شمالی مانند بوقلمون، ژامبون و مرغ هم گاهی به صورت سرد سرو می شود. شیرینی مخصوص این روز پاولوا نام دارد که، با خامه زده شده همراه با دکور تکه های میوه مانند کیوی، توت فرنگی و پشن فروت تهیه می شود.

ایسلند و روزهای کریسمس

در ایسلند، کریسمس را با پختن و خوردن مقدار زیادی کیک و کلوچه جشن می گیرند. ایسلندی ها مهارت در آشپزی شان را بیشتر با پخت نان برگی (laufabrauð) که نانی به نازکی ویفر است و روی آن برش هایی ایجاد شده است، به نمایش می گذارند. غذای روز کریسمس در ایسلند گوشت بره دودی( hangikjöt) و گاهی نوعی مرغ دریایی( rjúpa) است. در سالهای اخیر گوشت گوزن شمالی هم به این لیست اضافه شده است. بوفه های کریسمس در ایسلند در این موقع سال غذاهای فصلی و سنتی مانند: ترشی شاه مای، سالمون کاری، پاته گوزن شمالی و پافین دودی سرو می کنند.

غذاهای مخصوص در کریسمس فیلیپین

در فیلیپین غذای اصلی کریسمس نوچه بوئنا (Noche Buena) است که اواخر روز عید سرو می شود. این غذا که ریشه اسپانیایی دارد شامل گوشت سرخ شده( لچون)، پنیر ادام (queso de bola)، انواع پاستاها است و انواع میوه همراه شیر غلیظ شده و کرم نارگیل به عنوان دسر سرو می شود. در سالهای اخیر هات چاکلت ( Tsokolate) و نوعی اسپاگتی شیرین همراه با سس گوجه فرنگی هم به میز ضیافت فیلیپینی ها اضافه شده است.

 

 

از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید :

تور فرانسه , مجری مستقیم تور فرانسه , تور لحظه آخری فرانسه , قیمت تور فرانسه , تور ارزان فرانسه , تور فرانسه نوروز ۹۶ , تور ایتالیا , مجری مستقیم تور ایتالیا , تور لحظه آخری ایتالیا , قیمت تور ایتالیا , تور ارزان ایتالیا , تور ایتالیا نوروز ۹۶ , تور اسپانیا , مجری مستقیم تور اسپانیا , تور لحظه آخری اسپانیا , قیمت تور اسپانیا , تور ارزان اسپانیا , تور اسپانیا نوروز ۹۶ , تور اروپا , مجری مستقیم تور اروپا , تور لحظه آخری اروپا , تور ارزان اروپا , قیمت تور اروپا , تور اروپا نوروز ۹۶ , تور ارمنستان , مجری مستقیم تور ارمنستان , تور لحظه آخری ارمنستان , قیمت تور ارمنستان , تور ارزان ارمنستان , تور ارمنستان نوروز ۹۶ , تور گرجستان , مجری مستقیم تور گرجستان , تور لحظه آخری گرجستان , قیمت تور گرجستان , تور ارزان گرجستان , تور گرجستان نوروز ۹۶ , تور بلغارستان , مجری مستقیم تور بلغارستان , تور لحظه آخری بلغارستان , تور ارزان بلغارستان , قیمت تور بلغارستان , تور بلغارستان نوروز ۹۶ , تور قبرس , مجری مستقیم تور قبرس , تور لحظه آخری قبرس , تور ارزان قبرس , قیمت تور قبرس , تور قبرس شمالی , تور قبرس جنوبی , تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس شمالی , قیمت تور قبرس اروپایی , قیمت تور قبرس جنوبی , تور لحظه آخری , تور نوروز ۹۶

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *